Flower

Vecais parks un Vidusezers

Foto: Jānis Ūdris

Vecais parks izveidots Vidusezera krastā, kurā aug dažādu koku un krūmu sugas, bet parka ūdens tilpnēs darbojas strūklakas. Parks ir labiekārtots ar atpūtas vietām un soliņiem. Cauri parkam ved asfaltēti celiņi, jaunizveidotās koka laipas, tāpēc šī teritorija ir jauka pastaigu un velobraucēju atpūtas vieta. Vidusezera platība 3,5ha, dziļums 6m. Tas nav piemērots peldēšanai, bet ir laba slidošanas vieta ziemā. Šo teritoriju iecienījušas mežapīles, gulbji, bebri un vāveres.

Veco parku ir iecienījuši gan vietējie iedzīvotāji, gan pilsētas viesi ne tikai lēnām pastaigām un dabas baudīšanai, bet arī aktīvai atpūtai – nūjošanai, velobraukšanai, vingrošanai. Parka teritorijā ir labiekārtota āra vingrotava, kas ir pieejama visu cauru diennakti. Parka vidū atrodas viesnīcarestorāns “Brūzis”, kur var iegādāties atspirdzinošus dzērienus, kā arī nobaudīt gardu maltīti.

Smiltenes muižas īpašnieks firsts Pauls Līvens 1901. gadā pirmo reizi elektrībā pārvērta Abula upes spēku. Vecā muižas ēkā, kas atradās Vidus ezera krastā, ierīkoja ūdens ratu ar ģeneratoru. 1913. gadā P. Līvens uzbūvēja tā laika modernāko HES Baltijā. Vēsturiskā ēka tika pārbūvēta, bet tai līdzās – vēsturiskajā vietā, atrodas jauna HES, celta 1999. gadā.

Vidusezera stāvkrastā atrodas 14. gs. celtās Vācu ordeņa pils drupas.

Dodoties cauri, parkam nonāksiet līdz ūdenskritumam, kas no Tepera ezera ietek Abula upītē. Pie ūdens krituma ir labiekārtota atpūtas vieta – mierīgai dabas baudīšanai.

Kalendārs

Sociālie mediji