Flower

Tepera ezers un promenāde

Foto: Kaspars Liepiņš

Tepera ezera gleznainā apkārtne ir iecienīta smilteniešu un  pilsētas viesu atpūtas vieta. Ezers izveidots aizprostojot Abula upi, sākumā ezeru sauca par Kalnezeru, jo lejpusē atradās Vidus ezers. Ezera ūdeņi darbināja ūdens ratu, kas bija savienots ar āmura pacelšanas vārpstu. Lielā āmura dēļ ezeru sāka dēvēt par Ēmuru. Bankrotējot dzelzāmura īpašniekam to pārņēma igaunis Tepfers. Kopš tā laika ezers nes sava pēdējā dzelzs āmura īpašnieka -Tepfera vārdu. Tagad ezeru atpazīst ar vārdu Teperis. 

Tepera ezera apkārtne ir lieliska vieta, kur baudīt nesteidzīgu pastaigu un dabas skaistumu kā arī izbaudīt aktīvākas atpūtas iespējas. Šeit var aplūkot Tepera ezera promenādi, dambi ar ūdenskritumu, peldošo strūklaku, kura vakara stundās ir izgaismota kā arī nakts stundās ir izgaismots tiltiņš uz Tepera ezera saliņu. Šeit pieejamas labiekārtotas atpūtas vietas, peldvietas kā arī Sporta un atpūtas kompleksa “Teperis” sporta laukumi – pludmales volejbola laukumi, futbola stadions, hokeja laukums, tenisa laukums, kartingu trase un auto trase. Iespēja gan pieaugušajiem, gan bērniem izmantot āra trenažieru laukumu un trošu piramīdu.

 

Šis video ir radīts ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu projekta Green Palette ietvaros. Par tā saturu pilnībā atbild Smiltenes novada pašvaldība un tas var neatspoguļot Eiropas Savienības viedokli.

Tepera ezera krastā ir pieejama arī aktīvās atpūtas inventāra noma, kuru piedāvā “Annes laivas”. Iespēja iznomāt sup dēļus, kajakus, katamarānus, go kartus, skrituļslidas. Sīkāka informācija pieejama konkrētā uzņēmuma lapā. 

Sporta un atpūtas kompleksā “Teperis” ir unikāla iespēja traukties pa vienu no labākajām kartingu trasēm Latvijā ar jaudīgiem īres kartingiem. Pieejami 2 bērnu kartingi, 7 jauniešu/pieaugušo kartingi un 1 divvietīgais kartings. Pieejamos kartingu pakalpojuma pieejamās dienas un laikus iespējams skatīt šeit

Kalendārssuveniri

Sociālie mediji