Flower

Velomaršruts “Zaļais Dzelzceļš” Smiltene – Valmiera – Ainaži

Reģionālais velo maršruts  nr. 14 savieno Smilteni un Ainažus. Maršruts ved pa seno šausrliežu dzelzceļa līniju “Smiltene-Ainaži” – caur laukiem, mežiem, un pa īpaši izveidtiem tiltiņiem pāri upītēm. Vietām maršruts ved pa asfalta vai grnats ceļiem, kas izveidoti kā maršruta savienojošie posmi, no Biksējas līdz Valmierai, maršruts ir novirzīts no vecā dzelzceļa. 
 
Maršruta “Smiltene-Valmiera-Ainaži” kopējais garums ir 128 km.
Maršruts: Smiltene – Biksēja – Trikāta – Brenguļi – Valmiera – Kocēni – Dikļi – Pāle – Ainaži. Maršrutā uzstādīti informatīvie stendi, lai iepazīstinātu ar dzelzceļa vēsturi un objektiem, kas atrodas netālu no maršruta. 
 
Projekts “Green Railways” jeb “Zaļie Dzelzceļi” paredz bijušo dzelzceļa līniju infrastruktūras sakārtošanu Vidzemē un Dienvidigaunijā, kopumā izveidojot aptuveni 750 km garu kopīgu velo/kājāmgājēju maršrutu, kura lielākā daļa ved pa bijušajām dzelzceļa līnijām. 
 


Velomaršruta “Zaļie dzelzceļi” Smiltene-Valmiera-Ainaži GPX versija pieejama šeit.

Velomaršruta karte, apskates objekti, kontaktinformācija u.c. noderīga informācija pieejama šeit.

 


MARĶĒJUMS

“Zaļā Dzelzceļa” posmi un to savienojumi dabā ir marķēti. Valmierā tās ir zilas “Green Railways” velomaršruta norādes zīmes, savukārt pārējā teritorijā maršrutu iespējams turpināt, vadoties pēc velo norāžu zīmēm ar numuru 14. 
 
 

Kalendārssuveniri

Sociālie mediji