Flower

Smiltenes velotakas

Smiltenes apkārtnes mežos izveidotas dažāda garuma un sarežģītības pakāpju velotakas, kas ved caur mežiem, gar ezeriem, pa kalniem un lejām. Takas ir marķētas, katra savā krāsā un ir uzstādītas arī taku shēmas. Visu velotaku sākums ir pie Smiltenes stadiona, no kurienes sākas kilometrāžu uzskaite. Dzeltenā taka ir pati vieglākā, ~ 10km gara, zilā taka vidējās grūtības un ~20km gara, bet sarkanā ir paaugstinātas grūtības trase un ~30km gara.  Trasē izveidotas labiekārtotas piknika un atpūtas vietas. Iesakām šīs takas velo braucējiem, nūjotājiem, distanču slēpotājiem.


Drukātā karte

Lai lejupielādētu kartes drukāto versiju spiediet uz attēla vai šeit.

Maršrutu navigācijas (GPX) faili

10 km maršruta GPX fails pieejams šeit.

20 km maršruta GPX fails pieejams šeit. 

30 km maršruta GPX fails pieejams šeit

Marķējums

Dabā velomaršruti apzīmēti ar krāsu uz kokiem. Trašu sadalījuma vietās ir arī norādījuma zīmes, Skaitlis uz norādījuma zīmēm zem attiecīgās krāsas karodziņa norāda attālumu no konkrētās vietas līdz starta – finiša vietai sporta un atpūtas kompleksā “Teperis”.

Vieglākā un arī īsākā tase gan kartē, gan dabā marķēta dzeltenā krāsā. Šī ~10 km garā trase ir veicama jebkuram cilvēkam, kurš prot braukt ar divriteni.

Vidējas grūtības trase ir ~20 km gara un ir apzīmēta zilā krāsā, tā piemērota braucējiem ar nelielu pieredzi.

Paaugstinātas grūtības velotrase apzīmēta sarkanā krāsā – veicama braucējiem ar kalnu divriteņiem, kuriem ir pieredze sporta braucienos. Trases garums ~30 km.

Informatīvie stendi ar velotaku shēmu uzstādīti pie Silvas dendrārija, Niedrāja ezera krastā un starta vietā.

Kalendārssuveniri

Sociālie mediji