Flower

Smiltenes velotakas

Smiltenes apkārtnes mežos izveidotas trīs dažāda garuma un sarežģītības pakāpju velotakas, kas ved caur mežiem, gar ezeriem, pa kalniem un lejām. Takas ir marķētas katra savā krāsā, trīs vietās uzstādītas arī taku shēmas. Visu velotaku sākums ir pie Smiltenes stadiona, no kurienes sākas kilometrāžu uzskaite, tomēr par sākumpunktu var izvēlēties arī jeb kuru citu vietu.  Dzeltenā taka ir pati vieglākā, ~ 10km gara, zilā taka vidējās grūtības un ~20km gara, bet sarkanā ir paaugstinātas grūtības un ~30km gara.  Maršruti ved gar labiekārtotām piknika un atpūtas vietām, vairākām peldvietām un apskates objektiem. 

Smiltenes velotakas ir lieliski piemērotas arī kājāmgājējiem, nūjotājiem un slēpotājiem, maršrutus ir ērti saīsināt vairākos īsākos posmos. Īpaši skaista, ainaviska, gravām un pakalniem bagāta ir sarkanā velotaka. Izvēloties Niedrāja ezeru kā sākumpunktu, iespējams iziet skaistāko velotakas posmu un atgriezties atpakaļ pie Niedrāja ezera. 

 

❗ Vētras postījumu dēļ sarkanā taka saīsināta par 1km (skatīt kartē): ❗


Maršrutu navigācijas (GPX) faili:

10 km maršruta GPX fails pieejams šeit.

20 km maršruta GPX fails pieejams šeit. 

30 km maršruta (saīsināta) GPX fails pieejams šeit. 

MARĶĒJUMS

Dabā velomaršruti apzīmēti ar krāsu uz kokiem – dzelteniem, ziliem un sarkaniem trīsstūriem, kas pagriezienos norāda maršruta virzienu. Trašu sadalījuma vietās ir arī koka norādes. Skaitlis uz zīmēm zem attiecīgās krāsas trīsstūra norāda attālumu no konkrētās vietas līdz starta – finiša vietai sporta un atpūtas kompleksā “Teperis”.

  • Vieglākā un arī īsākā taka gan kartē, gan dabā marķēta dzeltenā krāsā. Šī ~10 km garā velotaka ir veicama jebkuram cilvēkam, kurš prot braukt ar divriteni.
  • Vidējas grūtības taka ir ~20 km gara un ir apzīmēta zilā krāsā, tā piemērota braucējiem ar nelielu pieredzi.
  • Paaugstinātas grūtības velotaka apzīmēta sarkanā krāsā – veicama braucējiem ar kalnu divriteņiem, kuriem ir pieredze sportiskos braucienos vai tiem, kuri vēlas sevi nedaudz izaicināt un izmēģināt ko jaunu un aizraujošu. Trases garums ~30 km.

Informatīvie stendi ar velotaku shēmu uzstādīti pie Silvas dendrārija, Niedrāja ezera krastā un starta/finiša vietā.

 

Kalendārssuveniri

Sociālie mediji