Flower

Pārgājienu maršruts “Samīļo Smilteni”

 

❤ Dodies Smiltenes TIC veidotā 9km garā pārgājienā apkārt Smiltenes pilsētai, kuras teritorija veido sirds formu! 

Maršruts ved pa meža takām, ceļiem, pilsētas ielām un parkiem, līdz ar to segums ir mainīgs. Vasaras sezonā pa ceļam iespējams nopeldēties Tepera ezerā un Klievezerā, bet atpūtas vietas ierīkotas pie Klievezera, Tepera ezera, Tupurīša, Cērtenes pilskalna teritorijā, pie Vidusezera, Vecajā un Jaunajā parkā. 

Maršrutā iekļauti apskates objekti: vēsturiskais Smiltenes bruģa kalns, Kalnamuižas komplekss un Vācu ordeņa pilsdrupas, Siera namiņš, vēsturiskā Smiltenes HES ēka, Tepera kanāls, Tepera pārgāzne, Tepera ezera promenāde ar sporta kompleksu “Teperis”, Dižkoku parks, Trīsžuburu priede, Tupurīša ezers un piknika vieta, Klievezers ar atpūtas, piknika un peldvietu, Meteorīta krāteris, Cērtenes pilskalna teritorija, Purva taka, Jakoba Langes kapavieta, Tiltleju ezers ar seno dzelzceļa uzbērumu, Jaunais un Vecais parks.


Lejupielādē 9km maršruta gpx failu šeit. 

Ja 9km par daudz – dodies mazajā sirsniņā jeb 3km maršrutā pa Smiltenes pilsētas ielām. 

Pa ceļam iegriezies skeitparkā un bērnu rotaļu laukumā, Smiltenes Kultūras centrā un Jāņukalna brīvdabas estrādē.

Lejupielādē 3km maršruta gpx failu šeit

 


Maršruti dabā nav marķēti. Lejupielādē gpx failu, izprintē karti vai nāc pēc kartes uz Smiltenes TIC (Dārza iela 3)!

 

Šis nav oficiāla pastaigu taka, bet Smiltenes TIC piedāvāts pastaigu maršruts. Tas netiek regulāri apsaimniekots, dodoties pastaigā jāņem vērā, ka situācija dabā un pilsētā ir mainīga – ik pa laikam takas aizšķērso kāds nokritis koks, tiek veikti mežistrādes darbi, vasaras sezonā rodas apaugums, ielās tiek veikti remontdarbi utt.

 

Maršrutu sagatavoja

Rūta Brakovska

Smiltenes TIC

Tūrisma darba organizatore

Kalendārssuveniri

Sociālie mediji