Flower

Niedrāja ezers

Niedrāja ezera apkārtne ir iecienīta smilteniešu un novada viesu atpūtas vieta. Apkārtne ir piemērota gan nesteidzīgām pastaigām un miera baudīšanai, gan aktīvai atpūtai un sportam – nūjošanai, skriešanai, slēpošanai un riteņbraukšanai. Apkārtnē atrodas vairākas labiekārtotas peldvietas ar laipām, kā arī atpūtas vietas, kur iespējams kurināt ugunskuru. 

Dodies aktīvā velo braucienā pa kādu no velotakām, kas ved pa Niedrāja ezera mežiem. Iespējams izvēlēties saviem spēkiem un vēlmēm atbilstošāko, kādu no Latvijas Valsts mežu 3 dažāda garuma – 10, 20 un 30 km Smiltenes velotakām vai Smiltenes TIC veidoto velo maršrutu “Apriteņo Smiltenes ezerus”, kas ir 29 km garš un ved gar dažādiem Smiltenes novada tūrisma apskates objektiem. Informācija par velo nomu un servisu pieejama šeit

Netālu no Niedrāja ezera atrodas Pārkalņu naudas akmens, kuram virs zemes ir redzama tikai akmens virsējā daļa, apmēram 25m². Tilpumu ir grūti noteikt, jo akmens nav atrakts, bet tas varētu būt viens no lielākajiem dižakmeņiem Latvijā. Akmens ir iekļauts aizsargājamo dabas pieminekļu sarakstā. Apslēptās mantas tīkotāji ir izrakņājuši akmens apkārtni, cerot to atrast. 

Iespēja iznomāt SUP dēļus un kajakus no aktīvās atpūtas ekipējuma nomas sniedzējiem “Annes laivas” vai “Airi un pedāļi”

Ezera ūdens ir tīrs un caurspīdīgs, tāpēc tas vilina daudzus Latvijas ūdenslīdējus. Tā 2002. gada augustā zemūdens nirējs Edgars Mičulis atrada senu laivu – vienkoci, kas ezerā zem dūņu slāņa nogulējusi vairākus simtus gadu. Septembrī, piedaloties zemūdens speciālistam V.Rainam, „Dienas” fotogrāfam R. Purviņam, laiva izvilkta no ūdens. Sākumā bijusi dzeltena, bet, saskaroties ar gaisu, mainījusi krāsu un kļuvusi melna. Vienkoča laiva rūpīgi plēvēs iesaiņota un aizvesta uz Jūrmalas pilsētas muzeju.

Niedrāja ezera vidējais dziļums – 4m, lielākais dziļums 8,5m. Tas ir savienots ar sešiem mežezeriem – Mellūzi, Salaini, Niedrīti, Bezdibeni, Zummeru un Bezvārdi. Populārākais no tiem – Salainis, ir slavens ar tā ģeogrāfisko formu, jo no putna lidojuma šis mazais purva ezers atgādina Latvijas valsts kontūru. 

 

 

Kalendārssuveniri

Sociālie mediji