Flower

Niedrāja ezers

Foto: Evija Ziemiņa

Niedrāja ezera apkārtne ir iecienīta smiltenieši un novada viesu atpūtas vieta. Apkārtne ir piemērota gan nesteidzīgām pastaigām un dabas baudīšanai, gan aktīvai atpūtai un sportam – nūjošanai, skriešanai, slēpošanai un velobraukšanai. Apkārtnē atrodas vairākas labiekārtotas peldvietas ar laipām kā arī atpūtas vietas, kur iespējams kurināt ugunskuru. 

Dodies aktīvā velo braucienā pa kādu no velotakām, kas ved gar Niedrāja ezeru. Iespējams izvēlēties saviem spēkiem un vēlmēm atbilstošāko, kādu no Latvijas Valsts mežu 3 dažāda garuma – 10, 20 un 30 km garajām Smiltenes velotakām vai Smiltenes novada Tūrisma informācijas centra veidoto velo maršrutu “Apriteņo Smiltenes ezerus”, kas ir 29 km garš un ved gar dažādiem Smiltenes novada tūrisma apskates objektiem. Informācija par velo nomu un servisu pieejama šeit

Netālu no Niedrāja ezera atrodas Pārkalņu naudas akmens, kuram virs zemes ir redzama tikai akmens virsējā daļa, apmēram 25 25m². Tilpumu ir grūti noteikt, jo akmens nav atrakts, bet tas varētu būt viens no lielākajiem dižakmeņiem Latvijā. Akmens ir iekļauts aizsargājamo dabas pieminekļu sarakstā. Apslēptās mantas tīkotāji ir izrakņājuši akmens apkārtni, cerot atrast apslēpto mantu. 

Iespēja iznomāt SUP dēļus un kajakus no aktīvās atpūtas ekipējuma nomas sniedzējiem “Annes laivas” vai “Airi un pedāļi”

Ezera ūdens ir tīrs un caurspīdīgs, iespējams, tāpēc tas vilina daudzus Latvijas ūdenslīdējus. Tā 2002. gada augustā zemūdens nirējs Edgars Mičulis atrada senu laivu – vienkoci, kas ezerā zem dūņu slāņa nogulējusi vairākus simtus gadu. Septembrī, piedaloties zemūdens speciālistam V.Rainam, „Dienas” fotogrāfam R.Purviņam, laiva izvilkta no ūdens. Sākumā bijusi dzeltena, bet, saskaroties ar gaisu, mainījusi krāsu un kļuvusi melna. Vienkoča laiva rūpīgi plēvēs iesaiņota un aizvesta uz Jūrmalas pilsētas muzeju.

Niedrāja ezera vidējais dziļums – 4m, lielākais dziļums 8,5m. Tas ir savienots ar sešiem mežezeriem – Mellūzi, Salaini, Niedrīti, Bezdibenim Zummeru un Bezvārdi. Popilārākais no tiem- Salainis- ir slavens ar tā ģeogrāfisko formu, jo no putna lidojuma šis mazais purva ezers atgādina Latvijas valsts kontūru. 

Kalendārssuveniri

Sociālie mediji