Flower

Jāzepa Vītola memoriālais muzejs “Anniņas”

Muzejs iepazīstina ar Latvijas Konservatorijas dibinātāja un rektora, profesora Jāzepa Vītola (1863–1948) dzīvi un daiļradi. “Gaujiena – mana paradīze…” teicis izcilais komponists, kad Latvijas valsts par īpašiem nopelniem viņam piešķīra daļu no bijušās Gaujienas muižas parka. No Valkas apriņķa zemes ierīcības komitejas 1922. gada 28. novembra sēdes protokola: „… pie robežu noteikšanas ņemt vērā, lai gabalā ietilptu pēc iespējas vairāk dabas jaukumu, jo gabals no centrālās komitejas domāts galvenām kārtām kā atpūtas vieta profesoram J. Vītolam, kura nodarbošanās nav lauksaimniecība…” Bijusī Gaujienas muižas aldara divstāvu koka mājiņa un 60 pūrvietu “dabas jaukumu” kļuva par vietu, kur Jāzeps Vītols pavadīja katru brīvlaiku līdz pat brīdim, kad bija jāatstāj Latvija 1944.g.oktobrī.

  • Gaujienas muižas parkā ikvienam bez maksas piedāvājam pastaigas izcili ainaviskā vidē, radīt savu noskaņu mūziku ar brīvdabas instrumentiem astoņos pieturpunktos.
  • Tiek piedāvāta iespēja iepazīt kultūrvidi un Jāzepa Vītola “paradīzi” nesteidzīgi, atpūšoties ērtos soliņos un uzzināt vēsturiskos faktus informatīvajos stendos. 
  • Muzeja apmeklējums (~1h) ietver pastāvīgās ekspozīcijas un izstāžu apskati ar muzeja speciālista stāstījumu par profesoru, komponistu Jāzepu Vītolu un iepazīstinot ar Gaujienas kultūrvidi

 

Pieejams personām ar īpašām vajadzībām. 

Gaujienas Vītolsvētki katru vasaru piedāvā divās dienās baudīt mūziku bezmaksas koncertos Gaujienas muižas parka teritorijā. Bērnu un jauniešu nometnes Vītolēni koris un simfoniskais orķestris koncertē „Anniņu” terasēs. Pieaugušo un audzēkņu solo un kamersastāvu priekšnesumus baudām Nakts koncertā uz Jāzepa Vītola muzeja balkoniem. Sestdienā  Vītolēniem pievienojas pieaugušo amatierkori no visas Latvijas, lai skaistā koncertā izbaudītu Dziesmusvētku sajūtu un atzīmētu izcilā komponista Jāzepa Vītola dzimšanas dienu.

Kalendārssuveniri

Sociālie mediji