Flower

Izriteņo Dienvidkalni

“Izriteņo Dienvidkalni” ir 40 km garš apļveida velomaršruts un tas ved pa Launkalnes kalnaino apvidu. Maršruts ir īpašs ar daudzajiem, mazajiem pakalniem, skaisto reljefu un dabas biotopu daudzveidību tā laikā.

Maršruts ir piemērots braukšanai laikā no maija līdz oktobrim. Šis ir vietējas nozīmes velomaršruts un Vidzemes tūrisma asociācija, pēc Smiltenes novada Tūrisma informācijas centra iesnieguma, tam piešķīrusi marķējuma numuru 140.

Velomaršruts ved gar interesantiem Smiltenes novada tūrisma apskates objektiem – Cērtenes pilskanu, Launkalnes muižu, mūra tiltu pār Ruņģupi Launkalnē, mini zoo “Ezerlejas”, atpūtas kompleksu “Silmači”, senlietu privātkolekciju un Kleperi osi lauku mājā “Lejas Kleperi”, Raibo stabu, Mežoles liegumu, Kapusilu un Vecsautiņu avotiem.

Jums ir iespēja mērot maršrutu arī divu dienu laikā, jo, aptuveni maršruta pusē, tas ved gar divām naktsmītnēm – kempingu “Ezerlejas”, kurā Jums ir iespēja arī aplūkot mini zoo, makšķerēt, peldēties, kā arī iegādāties saimniecībā ražotu kosmētiku un suvenīrus, otra naktsmītne ir atpūtas komplekss “Silmači”, kas piedāvā plašus sporta un atpūtas laukumus kā arī dažādas ūdens atrakcijas.


Drukātā karte

Lai lejupielādētu kartes drukāto versiju spiediet uz attēla vai šeit.

Maršruta navigācijas (GPX) fails

Velomaršruta “Izriteņo Dienvidkalni” GPX versija pieejama šeit.

Marķējums

Velomaršruta laikā jāvadās pēc marķējuma dabā – zilas norādes ar velomaršruta numuru 140 un virziena rādītāju (izvietotas pirms pagriezieniem).


Kalendārssuveniri

Sociālie mediji