Flower

Velomaršruts “Izriteņo Dienvidkalni”

“Izriteņo Dienvidkalni” ir 40 km garš apļveida velomaršruts un tas ved pa Launkalnes kalnaino apvidu. Maršruts ir īpašs ar mazajiem pakalniem, skaisto reljefu un dabas biotopu daudzveidību šajā apvidū.

Šis ir vietējas nozīmes velomaršruts un Vidzemes tūrisma asociācija, pēc Smiltenes novada Tūrisma informācijas centra iesnieguma, tam piešķīrusi marķējuma numuru 140.

Velomaršruts ved gar vairākiem Smiltenes novada tūrisma objektiem – Cērtenes pilskalnu, Launkalnes muižu, mūra tiltu pār Ruņģupi Launkalnē, atpūtas kompleksu “Silmači”, senlietu privātkolekciju un Kleperu osi lauku mājā “Lejas Kleperi”, Raibo stabu, Mežoles liegumu, Kapusilu un Vecsautiņu avotiem.

Maršruts piemērots arī divu dienu braucienam, aptuveni maršruta pusē tas ved gar atpūtas kompleksu “Silmači”, kas piedāvā naktsmītnes, plašus sporta un atpūtas laukumus, pirti kā arī dažādas ūdens atrakcijas.


Maršruta “ GPX versija pieejama šeit.


 

MARĶĒJUMS

Velomaršruta laikā jāvadās pēc marķējuma dabā – zilas norādes ar velomaršruta numuru 140 un virziena rādītāju (izvietotas pirms pagriezieniem).


Kalendārssuveniri

Sociālie mediji