2024. gada 22. maijs
A- A A+
Viegli lasīt

Ieriteņojām vasarā un atklājām aktīvo tūrisma sezonu Apes pusē

Dzestrā 28. maija rītā pozitīvi noskaņoti velobraucēji bija sapulcējušies Smiltenes novada viesmīlīgajā mazpilsētā Apē, lai kopā ar Smiltenes Tūrisma informācijas centru atklātu aktīvo tūrisma sezonu Smiltenes novadā.

Neskatoties uz laika prognozēm, bruņojušies ar moto “nav sliktu laikapstākļu, ir tikai nepiemērots apģērbs”, pie Apes tautas nama tikās 45 riteņbraucēji un domubiedri. Šogad bija sagatavotas divu garumu velo trases- 17km un 39km. Mazā trase iepazīstināja ar tuvāko Apes apkārtni un garā trase veda nedaudz tālākos piedzīvojumos pa Apes pagastu.

Neskatoties uz lietavām un, vietām, krusu, visi dalībnieki smaidīgi ieripoja finišā, kur tos, kā ierasts Ieriteņo pasākumos, sagaidīja spēcinošs cienasts. Šis gads bija īpašs- ukraiņu dāmas galdā cēla uz ugunskura vārītu karstu boršču, kā arī šīs dienas drosmīgākajiem- auksto zupu. Pagatavotas bija arī dažādas uzkodas un dzērieni. Lielu paldies sakām brīvdienu mājas “Jaunvosi” saimniecei un Apē izmitinātajām ukraiņu ģimenēm.

Sakām milzīgu paldies visiem ikgadējajiem dalībniekiem, kas piedalās mūsu pasākumos gadu no gada, spītējot visām lietainajām un vējainajām prognozēm, un paldies ikkatram jaunajam dalībniekam, kas bagātina mūsu pulciņu! Kā arī vislielākie paldies sadarbības partneriem – maršruta veidotājai Santai Paeglei, fotogrāfam Agnim Melderim un Apes tautas nama vadītājai Ilvai Sārei!

Pasākuma foto galerija pieejama ŠEIT.

Abi velomaršruti ir marķēti dabā ar atšķirīgas krāsas bultiņām- īsais ar zaļām, garais ar sarkanām– vēl līdz 11. jūnijam, lai interesenti tos varētu izbraukt sev ērtā laikā. Maršrutiem ir sagatavoti arī digitālie gpx navigācijas faili, ar kuriem būs iespējams trases izbraukt arī pēc 11. jūnija.

Uz tikšanos septembra “Ieriteņo rudenī” velobraucienā!

Aktivitāte tika organizēta projekta „Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai Smiltenes novadā” (Nr. 9.2.4.2/16/I/052) ietvaros. 

Informāciju sagatavoja:
Linda Šūlmeistere
Smiltenes Tūrisma informācijas centra
tūrisma organizatore

Kalendārssuveniri

Sociālie mediji