Flower

Apriteņo Smiltenes ezerus

“Apriteņo Smiltenes ezerus” ir 29 km garš, vidējas grūtības apļveida velomaršruts, kas lielākoties ved pa labas kvalitātes grants un meža ceļiem, bet mazākajā daļā tas ir klāts ar asfalta segumu.

Maršruts ir piemērots braukšanai laika periodā no maija līdz oktobrim. Šis ir vietējas nozīmes velomaršruts un Vidzemes tūrisma asociācija, pēc Smiltenes novada Tūrisma informācijas centra iesnieguma, tam piešķīrusi marķējuma numuru 115. Velomaršruts nelielā posmā pārklājas ar nacionālās nozīmes velomaršrutu “Tour de Lat Est”, kura marķējuma numurs ir 6, bet Smiltenes apkārtnē tas vietām krustojas vai pārklājas ar kādu no trīs dažāda garuma un sarežģītības pakāpes Smiltenes velotakām, kas tapušas pateicoties Latvijas Valsts Mežu ieguldītajam darbam.

Iespēja izbaudīt šai pusei raksturīgās reljefa formas, skaistās ainavas, varēsiet veldzēties 7 mežezeros, iepazīt dabas un kultūrvēsturisko mantojumu, vietējos iedzīvotājus, tradīcijas un kultūru.

Velomaršruts vijas gar Smiltenes novada tūrisma apskates objektiem – Smiltenes Evanģēliski Luterisko baznīcu, vēsturisko Kalnamuižas kompleksu, Niedrāja ezeru un tā apkārtni, ezeru Latvijas kontūras formā, ievērojamo Pārkalņu naudas akmeni, Silvas dendroloģisko parku, dižo Cērtenes pilskalnu un daudziem mazākiem dabas objektiem.


Drukātā karte

Lai lejupielādētu kartes drukāto versiju spiediet uz attēla vai šeit.

Maršruta navigācijas (GPX) fails

Velomaršruta “Apriteņo Smiltenes ezerus” GPX versija pieejama šeit.

Marķējums

Velomaršruta laikā jāvadās pēc marķējuma dabā – zilas norādes ar velomaršruta numuru 115 un virziena rādītāju (izvietotas pirms pagriezieniem). Kā arī regulāri, ik pa laikam uz kokiem uzkrāsots marķējums – oranža, horizontāla svītra uz balta fona. Parasti aiz katra pagrieziena tālumā jāvīd šādam marķējumam.

Pie dabas un kultūrvēsturiskajiem objektiem izvietoti informācijas stendi par objektu, veikto attālumu un atrašanās vietu.

Kalendārssuveniri

Sociālie mediji