Flower

Zemenes, avenes un vīns Raunā!

Zemnieku saimniecība “Mežnoras” Raunā izveidota 1993. gadā. Saimnieki Aivars un Ārija Urbasti šobrīd audzē 1,6 ha vasaras un rudens avenes, arī nelielās platībās zemenes uz lauka un segtās platībās, siltumnīcā.

Zemenes no “Mežnorām” parasti pieejamas laikā no maija vidus līdz oktobra vidum. “Mežnorās ” audzē vasaras avenes “Norna”, rudens avenes “Babje ļeto”, “Polana”, populāro zemeņu šķirni “Polka”. No savā dārzā audzētajām ogām (upenes, jāņogas, ķirši, zemenes u.c.) Aivars gatavo mājas vīnu, un piedāvā saimniecības visiem tā degustāciju: “Mežnoru vīns pilnībā sākās Mežnorās. Tas piedzimst nevis mucās, bet sākas mūsu zemeņu vai aveņu laukā, un tās ir daudz dziļākas saknes, kas atstāj pēdas arī garšā”.

Saimniecībā audzētais pieejams uz vietas Raunā, kā arī Straupes Lauku labumu tirdziņā, Straupes Hanzas tirgū, sezonā arī Cēsu tirgū.

Kalendārssuveniri

Sociālie mediji