Flower

Pārgājienu maršruts “Zaļais Dzelzceļš” Ape – Alūksne

Posms Alūksne – Ape kādreiz bija daļa no Valga/Valka-Gulbene šaursliežu dzelzceļa maršruta, kas savu darbību sāka 1903. gadā. 
 
Vecais dzelzceļš ir labi piemērots pārgājieniem, jo tas ir bijis līkumains, gana interesants, un ainavas dažādība šim posmam piešķir īpašu pievilcību. Ceļā iespējamas vairākas izaicinošas vietas, bet līdzsvars starp nedaudz mežonīgu vidi, kā arī ērti ejamām takām, dod maršrutam papildu vērtību. Aizraujošs pārgājiens noteikti ir garantēts.
 
Maršruta garums: 28km
Jāņem vērā, ka šis posms nav oficiāls Zaļo ceļu pārgājienu maršruts un tajā nenotiek regulāri uzturēšanas darbi, taču par to tiek domāts. Pašlaik norādes manīsiet tikai Alūksnē, Apē un dažu bijušo staciju vietās. 

Maršruta Google karte ar fotogrāfijām pieejama šeit


Kalendārssuveniri

Sociālie mediji