Flower

Pārgājienu maršruts “Smiltenes pakalni”

 

Dodies pārgājienā un uzkāp Smiltenes pakalnos, izstaigā kalnainās ielas, vēro skaistākās pilsētas ainavas un paviesojies Smiltenes pilsētas augstākajā punktā!

Smiltenes pilsētas centrs atrodas ieplakā, 106 metrus virs jūras līmeņa, bet apkārt centram slejas vairāki pakalni. Augstākais punkts pilsētas teritorijā ir Senie kapi, kas atrodas 148m/v.j.l. Tikai mazliet zemāki punkti  ir: paugurs Atmodas ielas malā (146m/v.j.l.); Meteorīta krātera mala (145m/v.j.l.); Klievu ielas paugurs (144m/v.j.l.) un Drandu ielas vidus (143m/v.j.l.). Pēc šiem Smiltenes augstāko vietu topā ierindojas Lazdukalns, Priežu ielas pauguri, Jaunā iela, Augstā iela un Kalnamuiža. Pārgājienu maršruts “Smiltenes pauguri” ved pāri šiem un vēl citiem, mazākiem pauguriem pilsētas teritorijā.

Līgo svētki, 1.septembris, Ziemassvētki, Talkas diena, dzimšanas diena, darba diena vai jeb kura cita diena – izvēlies īsto, izaicini draugus un dodies baudīt svaigu gaisu un saules starus 9 kilometru garumā! 

 

Šis nav oficiāla pastaigu taka, bet Smiltenes TIC piedāvāts pastaigu maršruts. Tas netiek regulāri apsaimniekots, dodoties pastaigā jāņem vērā, ka situācija dabā un pilsētā ir mainīga – ik pa laikam takas aizšķērso kāds nokritis koks, tiek veikti mežistrādes darbi, vasaras sezonā rodas apaugums, tiek veikti ielu remontdarbi utt.


 Maršruta gpx fails pieejams šeit.


Kalendārssuveniri

Sociālie mediji