Flower

Pārgājienu maršruts “Amerikāņu kalniņi”


 

 
Maršruta navigācijas (gpx) fails pieejams šeit.
 

Maršruts lielākoties ved pa meža stigām caur Niedrāja apkārtnei raksturīgiem mežiem – priežu siliem. Niedrāja meži ir bagāti ar pauguriem, līdz ar to vietām stigas un to reljefs redzamas tālu uz priekšu un veidojas “amerikāņu kalniņu” efekts. 

Garums: 8km

Sākums: Stāvlaukumā pie Niedrāja (GPS: 57.43143, 25.97521)

Maršrutā apskatāmi dabas objekti: Niedrājs, Mellūzis un Bābenis. Netālu no maršruta atrodas Pārkalņu naudas akmens un seši mežezeri, kas ar kanāliem savienoti viens ar otru.

Šis nav oficiāla pastaigu taka, bet Smiltenes TIC piedāvāts pastaigu maršruts. Tas netiek regulāri apsaimniekots, dodoties pastaigā jāņem vērā, ka situācija dabā ir mainīga – ik pa laikam takas aizšķērso kāds nokritis koks, tiek veikti mežistrādes darbi, vasaras sezonā rodas apaugums utt.

Kalendārssuveniri

Sociālie mediji