Flower

Meditatīvas pastaigas mežā “IEEJA”

IEEJA ir par iešanu un ieiešanu. Ieiešanu mežā, iešanu pretī sev un mieram. Ieiešanu sevī, satikšanos ar sevi, ko veicina būšana klusumā, dziļi mežā. Soļu un elpas ritms, bungu skaņas, ūdens. Viegla šūpošanās šūpuļtīklā, skats debesīs un sirsnīgas sarunas pie ugunskura ar čagas tēju un vieglu maltīti noslēgumā.

 1. Pastaiga ar klusuma meditāciju

Satiekamies pie Niedrāja ezera un pēc īsiem ievadvārdiem dodamies mežā. Ir pieejami vairāki, dažāda garuma maršruti – 7 km, 10 km un 13 km. Maršruti dažos posmos pārklājas ar Smiltenes velotakām, taču lielākoties ved pa mazām, nomaļām taciņām. Ceļš ir gana reljefains, taču īpaša fiziskā sagatavotība nav nepieciešama. Gājiens notiek raiti, ritmiski un klusējot, bez liekām pauzēm. Pirms sāksim iet lūgšu uz pastaigas laiku nodot manā pārziņā telefonus un pulksteņus vai atstāt to savās automašīnās. Pārgājienā dodamies individuāli vai nelielās grupās.

 1. Bungu meditācija

Pastaiga noslēgsies skaistā vietā pie ezera, kur aicināšu ērti iekārtoties hamokos un ļauties bungu skaņām. Pētījumi rāda, ka ātrs un vienmuļš arhaisko rāmja bungu ritms (~180 sitieni minūtē) 15 minūšu laikā palīdz nonākt meditatīvā stāvoklī arī cilvēkiem bez jebkādas iepriekšējas pieredzes meditēšanā. Tam palīdzēs arī pārgājienā nogurušā ķermeņa atslābums šūpojoties šūpuļtīklā, debesis virs galvas, ugunskura sprakšķi un manis darināta vietējo augu kvēpeklīšu smarža.

 1. Tēja un sarunas pie ugunskura

Pēc bungu meditācijas sēdīsimies pie galda, lai ieturētu vieglu vegānisku maltīti, dzersim turpat apkārtnē vāktu čagas tēju un dalīsimies ar IEEJĀ piedzīvoto

 1. Aukstās peldes

Drosmīgākajiem vai tiem, kas to jau praktizē, iespējams papildināt ieiešanas pieredzi arī izbaudot auksto peldi Niedrāja vai Spiciera ezeros.

 

Kā sagatavoties pārgājienam?

Stundu – divas pirms pārgājiena sākuma vēlams ieturēt vieglu maltīti. Tā, lai ejot netraucētu ne pārāk pilns vēders, ne bada sajūta. Lai gan maršrutu iespējams veikt ar sausām kājām, tajā ir vairāki mitrāki posmi, tāpēc ieteicams izvēlēties atbilstošus apavus

Kas jāņem līdzi?

 • ūdens, ko padzerties;
 • siltas zeķītes, ko uzvilkt bungu meditācijas laikā;
 • var noderēt blociņš un rakstāmais, lai piefiksētu sajūtas;
 • peldpiederumi, ja vēlies piedzīvot auksto peldi;
 • siltajā sezonā – arī pretodu līdzeklis.

Kam šis pārgājiens nebūs piemērots?

 • cilvēkiem ar pārvietošanās grūtībām;
 • cilvēkiem ar nopietnām psihiskām saslimšanām un mentāliem traucējumiem;
 • bērniem;
 • suņus šoreiz atstāsim mājās.

Kad pārgājiens nevar notikt?

Pārgājieni nenotiek un iepriekš ieplānoti pārgājieni tiek atcelti gadījumā, ja tiek prognozētas ilgstošas intensīvas lietusgāzes, sniegputenis, ļoti zema vai ļoti augsta gaisa temperatūra.

Kalendārssuveniri

Sociālie mediji