Flower

Keramikas darbnīca “Auškāpi”

Ceļa malā Smiltene – Rauna atrodas keramikas darbnīca “Auškāpi”, kur viesus sagaida keramiķis Laimonis Cepurītis. Darbnīcā ir iespējams doties izzinošā ekskursijā, gan individuāli, gan grupās līdz 45 cilvēkiem, kuras laikā tiks izzināts māls, tā izmantošana un process, kā iegūst gatavus produktus, kā arī iegādāties Laimoņa Cepurīša gatavotos keramikas traukus.

Keramikas trauki tiek apdedzināti Vidzemes tipa malkas ceplī, kas ir viens no pēdējiem tāda veida cepļiem Latvijā. 

Keramikas darbnīca darbojas no 2017. gada, bet Tautas daiļamata meistara nosaukums iegūts jau 1982. gadā. Laimoņa darbi tiek darināti no sarkanā un melnā māla, kas tiek iegādāti no “Raunas māls” ražotnes, kā arī no baltā māla, kas Latvijā tiek ievests no citām valstīm, kā rezultātā top etnogrāfiskas “bļodas”, krūzes un mūsdienīga dizaina trauki.

 

Kalendārssuveniri

Sociālie mediji