Flower

Elīnas Zālītes memoriālā māja

Foto: Ilva Sāre

 Apē Elīnas Zālītes memoriālā māja aicina interesentus uz sarunu par rakstnieces traģisko dzīvi un daudzpusīgo daiļradi. Izlaušanās istaba pārbaudīs jūsu vērīgumu un rakstnieces 12 stāstu putni rosinās iepazīt putnu pasauli. Apes vēstures telpā displejs aicinās ielūkoties pagātnē, muižas makets un skanošās atvilktnes – Hopenhofas muižas ikdienā, bet 3D brilles ļaus vēžot un rotāt eglīti kopā ar baronu atvasēm.

E. Zālītes piemiņu glabā viņas vārdā nosaukta iela un memoriālā māja Dzirnavu ielā 24, kurā rakstniece dzimusi un pavadījusi bērnību.  Ēka sākotnēji atradusies Trapenes pag. “Vosos”, 1904. gadā Elīnas Zālītes tēvs, būdams amatnieks, ēku izjauca un pārveda uz Api. Šajā mājā Elīna Zālīte pavadīja bērnību, kā arī vēlāk brauca šurp katru vasaru. 

Kalendārssuveniri

Sociālie mediji