Flower

Dabas taka gar Vecpalsu Grundzālē

Dabas taka sākas pie Grundzāles estrādes un ved gar Vecpalsas upi. Taka ir salīdzinoši viegla, tajā gājējus sagaida vairāki tiltiņi un kāpnes, mitrākā laikā nedaudz dubļi un piknika vieta pašā upes krastā. Vispiemērotākais laiks, lai dotos pastaigā pa taku ir pavasaris, kad daba vēl nav saplaukusi un skatienam paveras Vecpalsas līkumi, kuri ir piepildīti ar pavasara ūdeņiem un mutuļo krācēs. Tomēr arī ziedošā pavasarī, vasarā un rudenī šeit ir ne mazāk skaisti – gājējus sveicina ievziedu smarža, pieneņu ziedi, vēlāk vērojamas rudens krāsu spēles, bet upes gultnē atsedzas dolomīti un citi akmeņi, kurus mitrākos gada mēnešos noslēpj Vecpalsas ūdeņi. 

Lai arī taka gar upi neveido apli, sasniedzot tiltiņu (pēc ~1km) iespējams doties 3 virzienos (skatīt takas shēmā):

  1. Atpakaļ pa to pašu taku. Ejot otrā virzienā, skatam paveras citādas ainavas, līdz ar to ir sajūta, it kā ietu pa citu taku.
  2. Pa labi pār tiltiņu. Šķērsojot tiltiņu, maršruts ved pa grants ceļu līdz autoceļam A2. Nelielu posmu pa ceļu līdz pagriezienam pa labi uz Tilta ielu. Gar autoceļu A2 šajā posmā nav izveidots gājēju celiņš, aicinām būt piesardzīgiem! Ejot pa Tilta ielu redzama Grundzāles pamatskola un kultūras nams.
  3. Pa kreisi uz Palsas ielu. Vieglākais atpakaļceļš, kas ved pa taisno caur dzīvojamo māju rajonu līdz tiltam pār Vecpalsu pie Grundzāles estrādes.

Ievēro:

  • Marķējums takā: sarkana svītra uz balta fona (skatīt pie bildēm).
  • Taka piemērota pastaigām visu gadu, taču palu ūdeņos tā vietām mēdz applūst.
  • Taka nav piemērota bērnu ratiņiem, velosipēdiem, skūteriem un citiem braucamrīkiem. 
  • Pastaigu šajā dabas takā var lieliski apvienot ar netālu esošajām Tilderu, Randatu un Vizlas dabas takām. 
  • Netālu, A2 autoceļa malā, atrodas veikals “TOP” (Avotu iela 15), kurā pieejamas gan pārtikas preces, gan uz vietas ceptas smalkmaizītes, gan arī saimniecības preces, piemēram, odu un citu kukaiņu atbaidīšanas līdzekļi. 
  • Tuvākā kafejnīca: “Pie Annas”, Virešos. Atvērta tikai darba dienās. 

Kalendārssuveniri

Sociālie mediji