2022. gada 25. nov.
A- A A+
Viegli lasīt

Raunas viduslaiku pilsdrupām starptautiska tūrisma balva

20. oktobrī Raunas viduslaiku pils (Smiltenes novads) saņēma Eiropas kultūras tūrisma tīkla (ECTN – European Cultural Tourism Network) apbalvojumu par pieteikumu kategorijā “Viduslaiku mantojums un arheoloģija”. Uzvarētāji tika paziņoti piecās kategorijās, un Raunas viduslaiku pils bija vienīgais finālists savā kategorijā un vienīgais dalībnieks no Latvijas starp konkursa finālistiem.

Apbalvošanas ceremonija norisinājās Horvātijā, Krkas pilsētā, kur tika organizēta 15. Starptautiskā tūrisma konference ar galveno tēmu “Eiropas tūrisma restarts, izmantojot kultūras mantojumu un digitalizāciju”. Uz konferenci un pēc balvas devās pieteikuma iesniedzējas – Raunas muzeja vadītāja Ieva Plētiena un Smiltenes novada tūrisma jomas vadītāja Marta Vika.

Pēdējo divdesmit gadu laikā Raunas viduslaiku pils piedzīvojusi vērienīgas pārmaiņas. No nezināmas vietas, kas ieaugusi kokos un paslēpusies no apkārtējo acīm, tā kļuvusi par vienu no Vidzemes reģiona un Latvijas tūrisma galamērķiem un Raunas kultūrvēsturiskā mantojuma centrālo elementu. Pēdējo trīs gadu laikā, neskatoties uz Covid-19 radītajiem ierobežojumiem, Raunas viduslaiku pilī īstenotas un uzsāktas īstenot vairākas aktivitātes, kas veicinājušas Raunas viduslaiku pils kā labās prakses piemēra attīstību viduslaiku mantojuma saglabāšanas, pētniecības un popularizēšanas aspektos.

Eiropas kultūras tūrisma tīkls (ECTN) ir vienīgais Eiropas tīkls kultūrtūrisma attīstībai un veicināšanai. Mērķis ir panākt augstu sadarbības līmeni starp biedriem kultūrtūrisma jomā un izveidot ciešu sadarbību ar Eiropas Savienības institūcijām un citām starptautiskām organizācijām, tīkliem un valsts iestādēm visā pasaulē.

Smiltenes novada pašvaldības Kultūras un tūrisma pārvaldes Tūrisma jomas vadītāja Marta Vika (no kreisās) 

un Raunas muzeja vadītāja Ieva Plētiena saņem ECTN balvu kategorijā “Viduslaiku mantojums un arheoloģija”.

 

Zane Ērgle – Mežule

Smiltenes novada Kultūras un tūrisma pārvaldes

Mārketinga un komunikācijas speciāliste

Kalendārssuveniri

Sociālie mediji