2022. gada 5. okt.
A- A A+
Viegli lasīt

Rauna svin vārda dienu!

Jau desmito gadu pēc kārtas Rauna svinēs vārda dienu un aicina ikvienu ciemos!
Svinības aizsāksim 19. augustā ar skaistāko Smiltenes novada dārzu saimnieku sumināšanu. Vakara noslēgumā Raunas baznīcā izskanēs neierasts koncerts, kur dzirdēsim ērģeļu un elektriskās ģitāras saspēlē.
20. augustā visas dienas garumā pie sevis aicina Mājas kafejnīcas un bērnu priekam- jautras un radošas atrakcijas bērnu laukumā. Vakarā pie sevis aicinās Tanīsa kalns, kur izskanēs divi burvīgi koncerti, kurus papildinās krāšņa uguņošana.
 
 
 
19. augustā plkst. 19.00 Raunas ev. lut. baznīcā koncerts. Armanda Alkšņa ,,Neredzamā klātbūtne” ērģelēm un elektriskajai ģitārai pirmo reizi dienas gaismu ieraudzīja 1992. gadā instrumentālās roka balādes žanrā un šādā veidolā bieži skanējusi dažādās Latvijas koncertu vietās, to skaitā mūzikas un mākslas festivālā Bildes. Pateicoties Armanda Alkšņa sadarbībai ar ērģelnieci Ilonu Birģeli, 2017. gadā balāde ieguva jaunu redakciju- šoreiz ērģelēm un elektriskajai ģitārai. Kompozīcijas, autora prāt, tieši šāds instrumentu sastāvs to paceļ līdz šim vēl neizzinātā dimensijā un vēstījuma intensitātē. Tas ir kaut kas ļoti tuvu stāvošs, kaut kas tāds, uz ko vienmēr iespējams paļauties. Lai gan klātbūtni nav iespējams saskatīt, to var sajust. Vai varbūt līdz šim mēs nepratām ieraudzīt un novērtēt? Tagad ir īstais brīdis. Savukārt Echomania ērģelēm un elektriskajai ģitārai, kas radusies ASV ģitāras virtuoza Pola Gilberta sasniegumu ietekmē, ar savu spraigo prieku un enerģiju aizvedīs līdz dzīvi apliecinošam koncerta noslēgumam.
 
 
20. augustā plkst. 21.00 Tanīsa kalnā koncerts– izskanēs labākās dziesmas no Mārtiņa Kantera- Ruska  publicētajiem albumiem – “Pieskāriens”, “Piparmētru tēja” un “Glezna”. Koncerts ritēs vieglā gaisotnē ar skaistām un pacilājošām melodijām.
 
 
20. augustā plkst. 23.00 Tanīsa kalnā Chris Noah koncerts. 
Latviešu mūziķis, kurš savā mūzikā veiksmīgi apvieno indie mūzikas elementus un mūsdienu popmūziku. Mūziķa autentiskais balss tembrs un spēja rakstīt oriģinālas un atmiņā paliekošas melodijas ir izpelnījušās Latvijas radio staciju, mūziķu un mediju atzinību un atbalstu. 2016. gadā Chris Noah izdeva savu otro singlu “You”, kas kļuva par Latvijā vienu no spēlētākajām dziesmām 2016. gadā un 2017. gadā ieguva AKKA/LAA Autortiesību Bezgalības balvu. Tam sekoja mini-albums jeb EP “What About Tomorrow?”, kas tika nominēts labākajai debijai Latvijas mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta Mikrofons 2018”.
2018.gadā Chris Noah sadarbībā ar producentu Kristoferu Harisu ierakstīja 3 dziesmas “River”, “Fall Through” un “Inside Out”. Līdz ar šo dziesmu iznākšanu Chris Noah mūziku sāka ievērot un pievērst uzmanību starptautiski mūzikas blogi (Indie Air, AlexRainBirdMusic, Wolf in a Suit, Uranium Music, u.c), savukārt “Fall Through” kļuva par mūziķa visvairāk Latvijas radio stacijās atskaņoto dziesmu. Izdotais trīs dziesmu ieraksts populārākajās straumēšanas vietnēs ir klausīts vairāk kā 1 700 000 reižu.
Turpinot sadarbību ar Britu producentu, 2020. gadā mūziķis izdeva mini albumu “Distance”, kas tika izdots Sony Baltics paspārnē un tika nominēts Latvijas Mūzikas Gada Balvai kā labākais popmūzikas ieraksts.
2021. gadā , sadarbībā ar “Latvijas Radio Big Band”, mūziķa daiļrade ieguva absolūti jaunu skanējumu, kas diemžēl nav sasniedzis lielu klausītāju loku “Covid” pandēmijas dēļ. Nospēlēts festivāls Lietuvā un veikts koncertieraksts Rīgā, taču mūziķis cer, ka plašākai auditorijai šo programmu izdosies sadzirdēt tieši 2022. gadā.
Pandēmijas laikā mūziķis parakstījis jaunu ierakstu līgumu ar Sony Finland, kas ļāvis jauno materiālu ierakstīt Lielbritānijā, sadarbojoties jau ar iepriekš minēto producentu, kā arī bunģieri Deividu Daisonu (David Dyson), kas pazīstams uzstājoties ar tādiem vārdiem kā Annie Mac, Nick Mulvey, Louis Tomlinson, Lucy Rose, u.c. Pirmais no ierakstītajiem singliem “Sunboy” jau ir izdots un sasniedzis vairāku Latvijā esošu radio topus un daļa no jaunā materiāla ar klausītājiem tika iepazīstināta, iesildot “Donu” Siguldas pilsdrupu estrādē, divos vakaros pēc kārtas.
Chris Noah ir uzstājies gan pašmāju festivālos Positivus, Summer Sound, Bauskas Tas Te, gan Reeperbahn festivālā Hamburgā, Tallinā Tallinas Mūzikas nedēļas ietvaros kā arī ir iesildījis tādus māksliniekus kā The Naked and Famous, Tom Odell un LP.
 
No 19. augusta – 21. augustam Ziedu izstāde pie Raunas bibliotēkas.
Tiekamies Raunā!
 
Informāciju apkopoja: 
Zane Ērgle-Mežule
Smiltenes novada Kultūras un tūrisma pārvaldes
Mārketinga un komunikācijas speciālists

Kalendārssuveniri

Sociālie mediji