2023. gada 1. dec.
A- A A+
Viegli lasīt

Latvijas Mākslas skolu audzēkņu darbu izstāde – “Ko tie tur ar tiem māliem!”

 Latvijas Mākslas skolu audzēkņu darbu izstāde “Ko tie tur ar tiem māliem!” ar moto “Jēkabam Drandam 170”.

Šogad, aprīlī, atzīmējot keramiķa Jēkaba Drandas 170. dzimšanas dienu un novērtējot meistara atstāto mantojumu, tika organizēts pirmais keramikas darbu konkurss bērniem un jauniešiem –  “Ko tie tur ar tiem māliem!”, tēma – “Pavasaris.” Konkursā tika aicināti piedalīties Latvijas Mākslas skolu un interešu izglītības pulciņu audzēkņi četrās vecuma grupās. Izstādē ir eksponēti Smiltenes Mākslas skolas sarīkotajā konkursā iesniegtie 30 Latvijas Mākslas skolu un interešu izglītības kolektīvu audzēkņu veidotie 157 keramikas šķīvji par tēmu “Pavasaris”.

Šī ekspozīcija, sākot no 2023. gada 26. maija līdz 30. septembrim, jebkurā dienas laikā ir apskatāma ainaviski skaistā vietā, Smiltenes novada “Raunas Ceplī” .

Keramiķis Jēkabs Dranda (10.04.1853.– 03.05.1915.) nāk no Smiltenes novada “Meža Drandām”. Jēkaba Drandas darbi 20. gadsimta sākumā bija paraugs visas Latvijas amatniekiem veidot nacionāli spilgtu un laikmetīgu lietišķo mākslu. 1906. gadā Starptautiskajā mākslas un mājrūpniecības izstādē Milānā meistara darinātajiem šķīvjiem tika piešķirta sudraba medaļa.

Aicinām izzināt mūsu novada kultūrmantojumu, kā arī aplūkot bērnu darbus klātienē!

Kalendārssuveniri

Sociālie mediji