2022. gada 27. nov.
A- A A+
Viegli lasīt

Kamerkoris MoonBeams aicina klausītājus lūkoties zvaigznēs

2021.gada 27.novemvbrī plkst. 17.00 : Smiltenes evaņģēliski luteriskajā baznīcā, Baznīcas laukumā 1, Smiltenē klausītāji tiek aicināti uz kamerkora MoonBeams solo koncertu “Zvaigznēs”.

Koncertā dzirdēsiet Emīla Dārziņa, Uģa Prauliņa, Ērika Ešenvalda, Reiņa Sējāna, Andra Sējāna, Filipa Stopforda, Lotitas Ritmanis, Jāņa Lūsēna, Jēkaba Bernāta, Jāņa Ozola, Jāņa Aišpura un Lauras Jēkabsones oriģināldziesmas un melodiju aranžijas.

Kora diriģente Nora Kalniņa stāsta: “Saviem klausītājiem gribam piedāvāt iespējams skaistāko kormūziku, kas sarakstīta korim a cappella. Koncertprogrammā “Zvaigznēs” stundas garumā skanēs lielākoties mūsmāju komponistu oriģināldziesmas un melodiju aranžijas korim a cappella. Programma veidota, lai spilgti izceltu kamerkorim (18 dziedātājiem) raksturīgās īpašības – augsta profesionalitāte, balsu patstāvība, tembrālo krāsu daudzveidība. Turklāt jaunā mūziķa – komponista J.Bernāta darbi ir īpaši rakstīti tieši MoonBeams sastāvam.”

Zvaigznes ir neaizsniedzamas, ar tām saistās neremdējama mistika, un zvaigznes ir mūžīgais iedvesmas avots māksliniekiem, mūziķiem, dzejniekiem un cilvēcei kopumā. Koncerta laikā būs iespēja kaut uz brīdi atveldzēties no vienmuļās ikdienas un klātienē baudīt a cappella kora dziedāšanu, ar ko Latvijas kori ir izpelnījušies jo īpašu vietu visas pasaules kormūzikas kontekstā. Programmas priekšplānā izvirzīti skaņdarbi, kam saturs nes zvaigžņu tematiku, kā arī darbi, kas it īpaši izceļ komponistu profesionalitāti kormūzikas kompozīcijās. Koncerta laikā tiks izmantotas dažādas telpas akustiskās iespējas, ūdens glāzes kā instruments, kā arī variēts ar kora dziedātāju sastāvu.

Kamerkoris MoonBeams savu nosaukumu guvis tikai 2020.gada pašā iesākumā, tomēr pirms tam koncertējis jau vairākus gadus un sevi pierādījis gan koncertos, gan konkursos. Kamerkora nosaukumā iekodēta mūziķu un diriģentes izsmalcinātās gaumes izjūta un izpildījuma augstā kvalitātes latiņa, jo ne velti tieši ar šādām iezīmēm asociējas komponista Emīla Dārziņa daiļrade – Moonbeams ir tradicionāli izmantots Emīla Dārziņa darba “Mēness starus stīgo” tulkojums angļu valodā. Kamerkoris piedalījies gan koncerttūrē Seulā, Dienvidkorejā (2018) un Garīgās mūzikas festivālā Štutgartē, Vācijā (2019), labdarības akcijā “Nāc līdzās” kopā ar dziedātāju Vinetu Elksni, kā arī Ziemassvētku koncertos Hamburgā un tās apkārtnē (2019), kur atskaņoja adventes laikam raksturīgās latviešu un pasaules tautu melodijas.

Kamerkora MoonBeams sastāvs:

Soprāni – Inese Romancāne, Sanita Sējāne, Sallija Kraukle, Hardija Hiršberga, Anda Zemīte

Alti – Marika Sprūde, Aiga Šakauska, Ieva Briede, Viktorija Kronberga, Marta Paula Pauliņa

Tenori – Emīls Kraucis, Reinis Sparāns, Reinis Sprūde, Eriks Dekoneks

Basi – Jānis Strods, Ģirts Kasperovičs, Daniels Kurgs, Jānis Kalniņš

Ieeja koncertā 5 EUR. Biļetes pieejamas www.bezrindas.lv un Smiltenes novada kultūras centra kasē.

Ieeja ar sadarbspējīgu digitālo Covid-19 sertifikātu, kas apliecina kādu no šiem punktiem:

pilna vakcinācijas kursa pabeigšanu;

pārslimošanu ar Covid-19 pēdējā pusgada laikā;

Sertifikātu iespējams lejuplādēt vietnē www.Covid19sertifikats.lv.

Aicinām uz koncertu ierasties savlaicīgi – vismaz 30 minūtes pirms sākuma.
Pie ieejas jāuzrāda personu apliecinošs dokuments (oriģināls) un derīgs Covid-19 sertifikāts.

Baznīcā būs iespējams veikt ziedojumu Smiltenes evaņģēliski luteriskās baznīcas torņa atjaunošanai, kas ļautu apmeklētājiem apskatīt Smilteni no putnu lidojuma.

Koncertu organizē Smiltenes novada kultūras centrs.

Koncertu atbalsta Smiltenes novada pašvaldība, Smiltenes baznīca, Emīla Dārziņa biedrība un fotogrāfs Jānis Paļulis.

 

Plašākai informācijai:

Ieva Briede

Tālr.: 26076024

[email protected]

Informāciju ievietoja:

Evita Rauza

Smiltenes novada KC mākslinieciskā noformētāja

Kalendārssuveniri

Sociālie mediji