2024. gada 25. febr.
A- A A+
Viegli lasīt

23 notikumi 2023. gadā Smiltenes novadā

2023. gads Smiltenes novadā sanācis daudz dažādiem notikumiem bagāts. Esam uzņēmuši tuvus un tālus ciemiņu, īstenojuši vairākas attīstības ieceres, bagātinājuši vidi sev apkārt, dziedājuši, dejojuši, sportojuši un vēl, un vēl. Esam apkopojuši 23 ievērojamākos notikumus Smiltenes novadā 2023. gadā. Notikumu top 10 noteica Smiltenes iedzīvotāji 2023./2024. gada nogalē, izsakot savu viedokli pašvaldības Facebook lapā.

 1. “Rauna ir svētku gaidās. Raunas centrs rotāts sarkan-balt-sarkaniem karogiem, bet pašā centrā ozolzaru vītnēm rotāti goda vārdi,” aprakstīta diena, kad pēc četru gadu ilga darba raunēnieši sagaidīja savu brīvības simbolu – pieminekli “Koklētāja”. Šī sajūta teju vai atdzīvojās 2023. gada 20. augustā, Raunas brīvības pieminekļa 90. gadskārtas svinībās. Lasīt vairāk…
 2. Šogad savu jubileju nosvinējusi Latvijas mazākā pilsēta – Ape. Tā dzimšanas dienā saņēmusi īpaši vērienīgu dāvanu – Apes amatu māju. Kādreizējās miltu noliktavas vietā tagad dūc stelles, rosās amatu studijas “Ape” meistari, kopā sanāk vietējie jaunieši un – kas zina? – nākotnē varbūt arī citas interešu grupas. Lasīt vairāk…
 3. Oktobra Smiltenes novada pašvaldības dome lēmusi tomēr neatsavināt tai piederošo Mēru muižu. Pret pārdošanu iebilda daļa aktīvo novadnieku, piedāvājot savu redzējumu par muižas turpmāko izmantošanu. Lasīt vairāk…
 4. Ekspluatācijā nodots jaunuzceltais daudzfunkcionālo pakalpojumu centrs Smiltenē, Dakteru ielā 14. Tas darbību sāks jau 2024. gada sākumā. Lasīt vairāk…
 5. Blomes SIA (strādnieku un inteliģences) teātris ar izrādi “Jūlijs” ieguvis Latvijas amatierteātru iestudējumu skates augstāko novērtējumu “Gada izrāde 2022”, režisore Gita Skadiņa. Lasīt vairāk…
 6. Šogad jaudīgi nosvinēta leģendārā motokrosa “Vaidavas kauss” 50. gadskārta, kas 3 dienas pierūcināja Arvīda Levana vārdā nosaukto Apes trasi. Tajā spēkā mērojās motokrosa sportisti no Latvijas un ārvalstīm. Par godu šim notikumam Apes pilsētā uzstādīts arī īpašs vides objekts kā apliecinājums motosporta tradīcijām šajā vietā: Lasīt vairāk…
 7. Šis gads ir bijis īpašs visai Latvijas mūziķu saimei, bet jo diženi to atzīmēja Gaujienā: Jāzepam Vītolam – 160, Vītolsvētkiem – 90, bet nometnei “Vītolēni” – 20! Lasi vairāk…
 8. Vai zini, kas ir Špricmāja? Ēka ir viena no lielākajām 19. gs. barona fon Vulfa muižas ansambļa ēkām, kas ir Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis Nr. 2753 un atrodas Gaujienas pagastā. Šovasar vērienīgi nosvinēta tās 185. gadskārta. Lasīt vairāk…
 9. Vēsturisks notikums – Apē atklāta degvielas uzpildes stacija. Lasīt vairāk…
 10. Smiltenes novada iedzīvotājiem spilgti prātā palikušas aizvadītās Māju kafejnīcu dienas, kad savas durvis vēra un uz vienu dienu restorānu radīja mūsu pašu radi, draugi, kaimiņi, novadnieki. Lasi vairāk…
 • Viedrades kvartāls Pils ielā 9, Smiltenē, iekļauts Jaunā Eiropas BAUHAUS (JEB) tīklā. Dalība JEB tīklā nodrošinās to, ka projekts kļūst pamanāmāks Eiropas mērogā, nodrošinās vieglāku komunikāciju ar līdzīgi domājošu projektu virzītājiem un pieeju potenciālo partneru starptautiskajam tīklam no Eiropas un citiem pasaules reģioniem. Lasīt vairāk…
 • Jūnijā Grundzāles pagastā svinīgi atklāts Strūves ģeodēziskā loka punkts “Palzmar”. Šis loks ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā, kā unikāla sava laika garākā un precīzākā ģeodēzisko mērījumu sistēma un izcila zinātnes vēstures attīstības liecība. Lasīt vairāk…
 • XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki – mūsu tautas lepnums, identitātes kods, sirdsbalss, vienojošs pavediens. Uz to no Smiltenes novada devās 25 amatiermākslas kolektīvi, kopā – 695 dalībnieki. Lasīt vairāk…
 • Trapenes pagastam 100! Trīs dienu garumā iedzīvotāji un viesi varēja apmeklēt dažādas izstādes, koncertus, skatīties tematiskas filmas, lutināt garšas kārpiņas un iesaistīties citās aizraujošās aktivitātēs. Lasīt vairāk…
 • Smiltenes novada pašvaldība ieguvusi sudraba godalgu prestižajā konkursā “Uzņēmējiem draudzīgākais novads 2023”, apsteidzot vairākas kaimiņu pašvaldības. Lasīt vairāk…
 • Smiltenes novada sportistes Veronika Monika Stūriška un Līna Mūze guvušas augstus panākumus pasaules līmeņa sacensībās. Šķēpmetēja L. Mūze vasarā izcīnīja zelta medaļu Eiropas komandu čempionātā otrās divīzijas sacensībās. Lasīt vairāk… Savukārt BMX sportiste V. M. Stūriška kļuvusi par Eiropas čempioni junioriem. Lasīt vairāk…
 • Izstrādāti un pasniegti Smiltenes novada pašvaldības augstākie apbalvojumi “Goda cilvēks”, “Gada balva”, “Atzinības raksts” un “Pateicība”. Par Smiltenes novada “Goda cilvēku” šogad atzīts ilggadējais Smiltenes tehnikuma direktors Andris Miezītis. Lasīt vairāk
 • Pirmo reizi organizēts pašvaldības konkurss “Gada jaunietis”, kur sumināti 8 jaunie censoņi, kā arī pasniegti 7 apliecinājumi par brīvprātīgo darbu. Lasīt vairāk…
 • Smiltenes bibliotēka nosvinējusi 100 nepārtrauktas darbības gadus. Lasi vairāk…
 • Smiltenes novadu apmeklējušas vairākas augstas ārzemju un Latvijas amatpersonas: Čehijas Republikas vēstniece Jana Hinkova (lasīt vairāk…), Izraēlas vēstniece Šarona Rapaportu-Palgi (lasīt vairāk…) un tā brīža kultūras ministrs Nauris Puntulis (lasīt vairāk…). Esam ciemos uzņēmuši viesus no Igaunijas, Vācijas, Ukrainas, Uzbekistānas un Kirgizstānas.
 • Valsts un pašvaldības sniegtie pakalpojumi Smiltenes novada iedzīvotājiem kļūst arvien pieejamāki – atklāts jauns vienotais klientu apkalpošanas centrs Gaujienas, Trapenes un Palsmanes pagastā. Lasīt vairāk… Savukārt Smiltenes Valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā ieviestas attālinātā ierēdņa konsultācijas. Lasi vairāk…
 • Radīta lieliska iespēja novada iedzīvotājiem bez maksas izmantot kādu no Būvvaldes izstrādātajiem mazēku jeb palīgēku projektiem. 7 tipveida ēku projekti izstrādāti, lai atvieglotu būvniecību novadā. Lasi šeit…
 • Smiltenes novads kļuvis vēl skaistāks un sakoptāks! Īstenoti vairāki labiekārtošanas projekti: Tepera promenādē uzstādīta publiskā dzerama ūdens ņemšanas vieta, labiekārtota Krogus ezera pludmale Drustos, Bormaņmuižas parkā tapis trotuārs, pie Bilskas ezera ierīkota ugunskura vieta un lapene, Smiltenē tagad būs disku golfa laukums, skaistāks tapis Apes pilsētas laukums, uzstādīts atpūtas stūrītis novada administratīvajā centrā un vēl!

Lai sanāk ražīgs, panākumiem un pozitīviem piedzīvojumiem bagāts 2024. gads!

no images were found

Madara Mūrniece-Krūmiņa

Smiltenes novada pašvaldības komunikācijas un mārketinga speciāliste

Kalendārssuveniri

Sociālie mediji