Pastaigu maršruts “Iepazīsti Cērtenes pilskalnu”
Cērtenes pilskalns ir vissenākais Smiltenes vēstures liecinieks, 13.gadsimta sākumā šajā vietā bijusi viena no spēcīgākajām Tālavas zemes pilīm. Tagadējā Klievezera un apkārt esošo purvaino mežu vietā pleties liels ezers, visapkārt pilskalnam bijis izrakts grāvis, kas licis ūdenim plūst ap pili. Pilskalnu un pārējos teritorijas augstākos punktus – Priesterkalnu un Dziedinātavu savienoja zemes aizsargvaļņi ar koka nocietinājumiem, bet virsotnēs atradās novērošanas torņi. Mūsdienās pilskalna teritorijā joprojām ir redzami vaļņi, torņu vietas, aizsarggrāvis, dambja paliekas un ezera vieta, kurā šobrīd zaļo “Pilskalna pļaviņa”.
Ja vēlies iepazīties ar Cērtenes pilskalna teritoriju, apkārtni un nedaudz vēsturi, izbrist pilskalna takas un aktīvi pavadīt laiku, dodies izstaigāt vietu, kur meklējami Smiltenes pirmsākumi!
- Sākums: Stāvlaukumā pie Drandu un Veldes ielu krustojuma (koordinātas 57.414044, 25.895651)
- Garums: 4km
- Cērtenes pilskalna teritorijā ir labiekārtota piknika vieta ar lapeni un ugunskura vietu – tā atrodas pļaviņā pašā pilskalna pakājē
- Apskates vietas Cērtenes pilskalna teritorijā: Pilskalns, Amfiteātris, Dziedinātava, Priesterkalns, senā dambja vieta, aizsarggrāvis u.c.
Ieteikumi!
- Ar sniegu bagātos mēnešos Cērtenes pilskalna teritorija ir lieliski piemērota nobraucieniem ar ragavām. Ņem līdzi visu ģimeni, ragavas, ābolīšus un citus šļūcamos un dodies izbaudīt ziemas priekus!
- Maršrutu iespējams izbraukt arī ar kalnu velosipēdu, taču jārēķinās ar pauguraino reljefu un iespējamu velo stumšanu.
- Maršruts nav piemērots pastaigām ar bērnu ratiem.
Ievēro!
Šī nav oficiāla pastaigu taka, bet Smiltenes novada TIC piedāvāts pastaigu maršruts. Tas netiek regulāri apsaimniekots, dodoties pastaigā jāņem vērā, ka situācija dabā ir mainīga – ik pa laikam takas aizšķērso kāds nokritis koks, tiek veikti mežistrādes darbi, vasaras sezonā rodas apaugums utt.