Flower

Novadpētniecības centrs “Mājvieta”

Virešu  novadpētniecības centrā „Mājvieta” apskatāmas divas ekspozīcijas:

Pirmā ekspozīcija caur fotogrāfijām un dokumentiem  dod iespēju  aizceļot uz pirmās Latvijas laikiem Virešu pagastā, redzēt un dzirdēt kā ļaudis dzīvojuši un ar ko nodarbojušies, kādas valstiski nozīmīgas būves šeit atradušās.

Otra  ekspozīcija piedāvā paciemoties pie dzejnieces Kornēlijas Apškrūmas telpā, kur savā laikā dzejniece strādājusi par bibliotekāri, šeit aizsācies arī viņas dzejnieces ceļš. Ekspozīcijā apskatāmas dažādas K. Apškrūmas personīgās lietas – rokrakstā rakstīti manuskripti, pateicības un goda raksti, skolas laika liecības un vēl daudz dažādu priekšmetu. Goda vietā, protams, dzejnieces izdotās dzejas grāmatas un mūža gaitā sakrātā pūču figūru kolekcija.

Dzejniece Kornēlija Apškrūma šajā namā aizvadījusi visu savu darba mūžu un ekspozīcija iekārtota tā, lai ikviens apmeklētājs justos, kā atbraucis ciemos pie dzejnieces  uz tējas tasi pie kamīna.

 

“Mājvieta” ir arī muzejpedagoģiskās programmas “Dižgaru ceļš” viena no četrām pieturvietām – dzejnieces Kornēlijas Apškrūmas daiļrades izzināšana ar dažādiem uzdevumiem un spēlēm. Piedāvājumā iekļauts arī īss ieskats Virešu pagasta vēsturē, dzejnieces K. Apškrūmas dzīves un darba gaitu izzināšana, kā arī biedrības “Piegauja” stikla apstrādes darbnīcas apskate, stāstījums un ieskats, kā top trauki un dažādi priekšmeti no stikla. Izmantojot komplekso tūrisma piedāvājumu “Dižgaru ceļš” grupām un apceļojot visas iekļautās apskates vietas, iespējams iepriekš pieteikt tējas/kafijas galdu pie kamīna (par atsevišķu samaksu).

 

Novadpētniecības centra telpās darbojas arī biedrība “Piegauja”, kas kopā ar ekspozīciju apskati piedāvā ielūkoties stikla apstrādes procesos, kā top trauki, suvenīri un dažādi priekšmeti no stikla. Iespējams iegādāties gatavus produktus.  

Kalendārssuveniri

Sociālie mediji