Flower

Nigras dabas taka


 

Maršruta gpx fails pieejams šeit.

Kartes drukātā versija pieejama šeit

 


Nigras dabas taka vēl top, bet tā kā vēlamies dalīties priekā par jau padarīto ar citiem aktīviem dabā gājējiem, aicinām doties pastaigā pa pirmo takas daļu – no “Janētu” mājām līdz Kāļu dižozolam. Pie ozola taka beidzas un ir jādodas atpakaļ pa to pašu maršrutu! Iet tālāk aiz Kāļu ozola AIZLIEGTS (privāta teritorija)! 

Nigras upei šājā posmā vietām ir viens no lielākajiem upju kritumiem Latvijā (15-20m/km) un upes gultne ir pilna ar dažāda izmēra laukakmeņiem, līdz ar to ūdens skaisti mutuļo tiem pāri, veidojot čalojošas krāces. Krastos aug daudz diži un ievērības cienīgi koki, bet no stāvkrastiem paveras skats uz upes neskaitāmajiem līkumiem. Meža maliņā, izlīdis no sūnām, guļ Nigras sargs, kuru pamanīs tikai paši vērīgākie gājēji, bet tuvāk takas noslēgumam vērojami bebru pastrādātie nedarbi.

Dodoties takā gatavojies kāpt augšā/lejā stāvkrastos, pāri kādam grāvītim, dubļu peļķei un lielākiem nokritušajiem kokiem. Kad noieta aptuveni 1/3 takas, būs jāšķērso strautu pa nokritušu koku!

Garums: 3km (vienā virzienā)

Sākums: pie tilta pār Nigru pie Janētu mājām, GPS: 57.40823, 25.77202

Nokļūšana: attālums no Smiltenes -10km, no Blomes – 4km

Taku veido Smiltenes TIC, sadarbībā ar Blomes pagasta pārvaldi un vietējiem iedzīvotājiem.

 

Kalendārssuveniri

Sociālie mediji