2023. gada 1. dec.
A- A A+
Viegli lasīt

Raunas Brīvības piemineklim – 90

2023. gada 20. augusts Raunā būs īpaša diena, kad visi kopā svinēsim Brīvības pieminekļa jeb “Koklētājas” deviņdesmito jubileju.

Raunas Brīvības piemineklis veltīts Pirmajā pasaules karā un Brīvības cīņās kritušajiem Raunas draudzes locekļiem. Tas celts par iedzīvotāju, biedrību un sabiedrisko organizāciju saziedotajiem līdzekļiem pēc tēlnieka Kārļa Zemdegas godalgotā meta “Es-Dūr”, kas Rīgas Brīvības pieminekļu konkursā ieguva 3. godalgu. Pieminekļa idejas pamatā – šķēps pārvēršas koklē, cīņas gars apvienojas ar dziesmu. Pieminekļa atklāšanas svētki notika 1933. gada 20. augustā, un tos ar savu klātbūtni pagodināja Valsts prezidents Alberts Kviesis, Latvijas armijas ģenerālis Krišjānis Berķis, Latvijas Evaņģēliski Luteriskās baznīcas arhibīskaps Teodors Grīnbergs, Valkas apriņķa prāvests Kārlis Kundziņš, Igaunijas pagaidu pilnvarotais lietvedis Latvijā Jāns Melders (Jaan Mölder), Latvijas Universitātes rektors Jūlijs Auškāps u.c. Latvijas mērogā ievērojamas personības.

20. augustā pieminekļa svētkus sāksim svinēt plkst. 12.00 ar svētbrīdi Raunas ev. lut. baznīcā. Ap plkst. 12.40 dosimies svinīgā gājienā no baznīcas līdz piemineklim, plkst. 12.50 noklausīsimies svētku uzrunas pie un atmiņu fragmentu lasījumi no monumenta atklāšanas 1933. gadā. Svētki noslēgsies plkst. 14.00 ar mielastu turpat, Raunas centrā. Svētkus kuplinās pūtēju orķestris un Raunas jauktais koris.

Atzīmējam kalendārā 20. augustu un tiekamies Raunā!

 

Linda Vecgaile

Raunas Kultūras centra vadītāja 

 

Ieva Plētiena

Raunas muzeja vadītāja 

Kalendārssuveniri

Sociālie mediji