2024. gada 13. jūl.
A- A A+
Viegli lasīt

Aicinām doties pastaigā un nedaudz vairāk iepazīt Smiltenes vēsturi! 

Smiltenes pilsētā un Vecā parka teritorijā uzstādīti 26 informatīvie stendi, kuros var uzzināt dažādus nozīmīgus faktus, Smiltenes novada vēsturē svarīgus notikumus un aplūkot senās fotogrāfijas. Ziemas periodā ir nomainīti bojātie stendi un atjaunota informācija par aprakstītajām vietām un notikumiem, lai ikviens pilsētas viesis un vietējais iedzīvotājs varētu uzzināt ko jaunu par Smilteni. 

Piedāvājam maršrutu, kurš vedīs no stenda uz stendu, metot cilpas pa teju visiem parka celiņiem. Maršrutā iekļauti arī “skatu logi vēsturē” jeb Smiltenes novadpētniecības muzeja gatavotie “Senie Smiltenes stāsti”. Lai pastaigu padarītu jautrāku un svētku ticējumiem piepildītu, pa ceļam aicinām izšūpoties īpaši Lieldienām iekārtajās šūpolēs! 


Maršruts sastāv no divām daļām: Kalnamuižas, Vecā parka apļa (kartē iezīmēts zilā krāsā) un pilsētas apļa (zaļā krāsā).

Zilā apļa garums: ~6km.

Zaļā apļa garums: ~3km.

Maršrutā iekļauti: 

  • 26 informatīvie stendi;
  • 6 “Senie Smiltenes stāsti”;
  • 8 Lieldienu šūpoles. 

Maršruta kartes drukātā formā pieejamas kastītē pie Smiltenes novada TIC (Dārza iela 3) durvīm, bet navigācijas (GPX) failu un karti, ko izdrukāt, lejupielādē šeit:

 

Informāciju sagatavoja

Smiltenes novada TIC

Tūrisma darba organizatore

Rūta Brakovska

 

Kalendārssuveniri

Sociālie mediji